Mod Ren'Py Completed Parental Love - Polish Translation

Bev_

Member
Nov 17, 2018
476
765

[ENG] Newest release of this translation (Parental Love v1.1) is already implemented in a base game. So there is no need to download this one.
[PL] Najnowsze wydanie tłumaczenia (Parental Love v1.1) jest już dołączone bezpośrednio do gry. Także nie ma potrzeby, żeby pobierać tą wersję.


Overview:
Polish translation of the game.
[
Polskie tłumaczenie. Spolszczenie. Po polsku. ]

[ENG]

Created based on Grubb's translation files (I was too lazy to generate my own or learn how to do it), but it doesnt replace Brazilian translation.
It's first time I'm doing any king of translating work, so it may be a little rough at times, but I think it was getting better with time. If I decide to do another one then I'm going to work on my vocabulary and style (I probably should be less focused on it being literal/accurate and make some creative changes when needed).
I'd really appreciate any kind of feedback as I'd like to know If it's any good or are there any people willing to play VN in polish.

[PL]
Stworzone na bazie plików z tłumaczenia Grubb'a (byłem zbyt leniwy żeby wygenerować własne albo żeby nauczyć się jak to robić), ale nie zastępuje to jego tłumaczenia.
Pierwszy raz biorę się za robienie jakiegokolwiek tłumaczenia, więc momentami może być trochę nieporządne, ale myślę, że z czasem zaczęło się robić coraz lepsze. Jeśli zdecyduję się zrobić kolejne spolszczenie, to popracuję trochę nad wzbogaceniem mojego słownictwa i stylu (Myślę, że za często starałem się żeby tłumaczenie było dokładne/dosłowne i powinienem częściej wprowadzać kreatywne zmiany kiedy to może poprawić jakość tekstu).
Będę wdzięczny za jakąkolwiek formę odzewu. Chciałbym wiedzieć, czy w ogóle ktoś ma ochotę grać w te gry po polsku i jak wyszło to tłumaczenie.​

Updated: 30.07.2021
Game/Creator: Luxee - - - - -
Main Game: Parental Love
Modder: Bev_
Game Version: 1.0
Language: Polish


Installation:
You don't have permission to view the spoiler content. Log in or register now.


Change-Log:
You don't have permission to view the spoiler content. Log in or register now.

Download: -

 
Last edited:

Bev_

Member
Nov 17, 2018
476
765
UPDATED
[ENG]
-Fixed countless typos
-Replaced 13 more graphics
-Translated some lines I've missed
-Some dialog corrections (misunderstandings/I didn't like how they sounded)
-Fixed couple bugs that caused some lines/graphics to not display properly
-Changed Eric name to Erick
-Compiled files no longer included

[PL]
-Poprawiona niezliczona ilość literówek
-Podmiana kolejnych 13 grafik
-Przetłumaczenie paru linijek które przegapiłem
-Poprawki w niektórych dialogach (W przypadkach gdzie źle zrozumiałem kontekst/Nie podobało mi się jak brzmią)
-Poprawienie paru błędów przez które pewne linijki/grafiki nie wyświetlały się poprawnie
-Zmienienie imienia postaci Eric na Erick
-Skompilowane pliki już nie są dołączone
 

robmon

Newbie
Nov 23, 2018
73
148
Dzieki.. Jest wielu.. lecz niewielu chce sie ujawniać hehehe Pozdrawiam Tłumaczy (y)
 

robmon

Newbie
Nov 23, 2018
73
148
heheh nie ma problemku... bardziej żeby Bev mógł sie skupić na innej grze... :)
 

Bev_

Member
Nov 17, 2018
476
765
I tak już dokończę, skoro już zacząłem.
Jestem wrogiem translatorów więc trochę się ze mną kłóci korzystanie z tego tłumaczenia, poza tym i tak trzeba by było przejrzeć całość i większość przepisać, więc równie dobrze można to napisać od zera.
No i poza zwykłym przekładem dorzucam też od siebie modyfikacje w głównym kodzie i podmianki grafik, a w tej grze wszystkie wybory są grafikami, przerobiłem ich prawie setkę to myślę, że warto już skończyć :p


Jak tak teraz patrzę, to może jeszcze jeden z tytułów który dan.bach ogarniał mógłby mnie interesować, więc to i tak pojedyncza sytuacja jak coś się dubluje.
 

Halemba

Newbie
Oct 21, 2019
20
14
Hallo robmon
jest nowa wersja gry Reunion [v0.4] mam pytanie czy dalej przetłumaczysz tą grę
 

robmon

Newbie
Nov 23, 2018
73
148
W sumie to wolałbym jakiś Watek o polskim tłumaczeniu... tu jest wątek Bev o tłumaczeniu
Parental Love
soorki Bev za zaśmiecanie, ale rzadko spotyka się tłumaczone po polsku gry (y)
 
  • Like
Reactions: Mario4don

Bev_

Member
Nov 17, 2018
476
765
W sumie to wolałbym jakiś Watek o polskim tłumaczeniu... tu jest wątek Bev o tłumaczeniu
soorki Bev za zaśmiecanie, ale rzadko spotyka się tłumaczone po polsku gry (y)
Spoko, nie przeszkadza mi.
Zawsze można by otworzyć jakiś wątek do ogólnej dyskusji, ale jeśli miałby tam być np. zebrane wszystkie polskie tłumaczenia, to przydałby się ktoś na tyle aktywny, żeby mógł edytować główny post :p
A jak tam Bev.. jak daleko z twoim tłumaczeniem?
W tym tygodniu miałem trochę więcej pracy, więc zrobiłem sobie przerwę od pisania. Od przyszłego tygodnia spróbuję tak się zorganizować żeby tłumaczenie znowu ruszyło.

Jestem teraz w trakcie 10 dnia, więc jeśli chodzi o sam tekst to jestem w połowie. Cała reszta, kod+ grafiki są gotowe.
Proofreading i testowe przejście gry powinno zająć o wiele mniej czasu niż przy PL, bo trochę zmieniłem metodę.

Jeśli dam radę wygospodarować parę godzin dziennie to jeszcze z tydzień, ale to optymistyczna wersja, w gorszym wypadku to jakoś na końcu/początku miesiąca.
 
  • Like
Reactions: robmon and Halemba