severianka

New Member
Jul 17, 2020
3
1
Does anyone have an answer for this? I'm still stuck.
Hello. Help me please, a s
Mb I forgot something about quest 8.

I looked through a code. For quest 23 U need the completed quest 22, when u fuck Shantrel. U have to get more than 1000 money to her and choose "Talk" when u come into the kitchen at Friday evening.

And It depends on the parameter from the beach and the Tue morning, but I think u already got maximum.
Please, help! I stuck on 22 quest Shant
 

DeMoS666

Active Member
Jul 30, 2018
948
399
Someone please tell me what day and time this scene takes place:

View attachment 761261
На её единственный день в ванной заходишь ничего не жмешь скрытого выходишь, потом повторно заходишь в конце жмешь щетку для волос а не на грудь и всё.

Guys please help, i can't steal from Laura, the button is grayed out. How can i trigger it and on which day please?
Ребята помогите с кражей у Лаурыб кнопка серая и неактивная. Как стригерить и в какие дни? я вроде 1 нашел.

And if someone know variable in save file about stealing from Laura her please tell me.
Если знаете как называется значение отвечающее за кол-во краж в сэйве у Лауры скажите плиз.
 
Last edited:
  • Like
Reactions: twichman

twichman

Well-Known Member
Dec 4, 2018
1,118
3,836
На её единственный день в ванной заходишь ничего не жмешь скрытого выходишь, потом повторно заходишь в конце жмешь щетку для волос а не на грудь и всё.

Guys please help, i can't steal from Laura, the button is grayed out. How can i trigger it and on which day please?
Ребята помогите с кражей у Лаурыб кнопка серая и неактивная. Как стригерить и в какие дни? я вроде 1 нашел.

And if someone know variable in save file about stealing from Laura her please tell me.
Если знаете как называется значение отвечающее за кол-во краж в сэйве у Лауры скажите плиз.
Спасибо, я уже нашел решение своей проблемы. А красть деньги у Лауры можно только во вторник и среду днём.
 

DeMoS666

Active Member
Jul 30, 2018
948
399
Спасибо, я уже нашел решение своей проблемы. А красть деньги у Лауры можно только во вторник и среду днём.
А триггер для кражи, нужны какие то определенные статы или определенная макс сума на руках? как я и говорил каждый раз кнопка кражи серая. Не знаю что делать думал уже может как то сломал игру(сейв). заранее спасибо.
Просто как я понимаю у нее есть какое то значение для её денег. И нужно чтобы 1 у нее были деньги на руках при краже и возможно статы МС или деньги на руках тоже имеют значение.
Все нашел причину.
 
Last edited:

twichman

Well-Known Member
Dec 4, 2018
1,118
3,836
This is the one game I always wanted to be awesome, but the grind was fucking awful. Shame too as his animations and models are fucking top notch.
I agree, this dev has his own unique style, and does not use ready-made monotonous models from DAZ or HS, which are already fed up. I'm really looking forward to the update...
 
  • Like
Reactions: tankdick
3.00 star(s) 66 Votes