None Turkish Translator

Deniz Çınar

Member
Jul 13, 2018
128
67
Bu arada Man of the house v0.9.2 extra yayınlandı onun türkçe sürümü son versiyon v0.8.8 bilginiz olsun ben kendim çevirdim v0.9.2 yi ama içeriklerini biraz kendime göre uyarladım.
yani man of the house'un hepsi türkçe mi oldu anlamadım ben ona göre indirecem :D

Deniz Çınar

Member
Jul 13, 2018
128
67
Arkadaşlar MilfyCity 0.5B 0.5C için yapılan Türkçe yamada küçük bir hata vardı. AHS'nin yaptığı yamayı düzenledim. Hata giderildi. Link:
Linda ile artık tatile çıkabilirsiniz :)
eyv kardeşim bu iyi oldu :)

Polo35

New Member
Jan 11, 2019
2
1
Renpy, unity oyunlarının çevirisinin nasıl olduğunu biliyorum. Hatta bazen kendim çevirerek oynuyorum fakat, çevirme esnasında spoiler yediğim için çevirisini başkalarının yapmasını tercih ederim. Bu arada eğer bu çeviri olaylarıyla ilgilenen varsa, renpy ve unity oyunlarında çevirmek için dil dosyaları nerededir nasıl açılır anlatabilirim.
Selam renpy çoğu kimse biliyor ama unity için dil dosyalarını nasıl bulacağımızı anlatabilirsen sevinirim.

Hi renpy most people know but I would appreciate if you can tell us how to find the language files for unity.

• Like
Reactions: Deniz Çınar

dllxmatcher

Newbie
Mar 18, 2019
43
22
Selam renpy çoğu kimse biliyor ama unity için dil dosyalarını nasıl bulacağımızı anlatabilirsen sevinirim.

Hi renpy most people know but I would appreciate if you can tell us how to find the language files for unity.
Unity dil dosyaları genelde "resources.assets" arşiv dosyasında oluyor "UnityEX" programı ile kolayca dosyaları çıkarıp düzenleyip tekrar import edebilirsiniz.

dllxmatcher

Newbie
Mar 18, 2019
43
22
Edit : Daha fazla metin çevirisi eklendi... Diğer tüm dillerden daha fazla metin çevirisi var şu anda. (05.04.19)

Mapping.xml içindeki isimleri ben türkçe rastgele bayan isimleriyle değiştirdim siz isterseniz dilediğiniz gibi değiştirin.
Ek olarak içine unity oyunların çevirisini yapabilmeniz için program koydum ve kullanılışı içinde bir txt dosyası.

zone619

Newbie
Oct 5, 2018
38
14
beyler bu milf city discord dan birşey paylaşmış yok görevleri yapana kadar durdurduk felan tam anlamadım anlayan varmı yada sorunu bilen

gentlemen of this milf from the city discord have shared nothing until we have done the missions until we have realized that I do not fully understand the understanding of the problem

ruskatt

Newbie
Aug 25, 2018
20
11
Milföy city yapımcısı mayıs Haziran'a kadar tatile çıkıyorum diye yazmış Çok yoruldum ve sağlık sorunlarım var onları halledip tatil yapıp tekrar geri döneceğim Haziran'a kadar o zamana kadar paylaşım yapılmayacak diye yazmış.

zodyakii

Newbie
Jan 11, 2019
16
0
Edit : Daha fazla metin çevirisi eklendi... Diğer tüm dillerden daha fazla metin çevirisi var şu anda. (05.04.19)

Mapping.xml içindeki isimleri ben türkçe rastgele bayan isimleriyle değiştirdim siz isterseniz dilediğiniz gibi değiştirin.
Ek olarak içine unity oyunların çevirisini yapabilmeniz için program koydum ve kullanılışı içinde bir txt dosyası.
tamamamı çevrilmedi değil mi?

dllxmatcher

Newbie
Mar 18, 2019
43
22
tamamamı çevrilmedi değil mi?
Tamamının çevirisi hiç bir dil desteğinde yok maalesef. Keşke dil dosyasında metinler yer alsa da çevirsem. Oyunlarda bir sistem var (if ve else kodları) dil dosyasında çeviri yoksa otomatik ingilizce olarak algılıyor. Dediğim gibi diğer dillerdeki tüm metinleri ekleyip çevirdim, ek olarak diğer dillerde olmayan ve kendim denk geldiğim ingilizce metinleri de kendim yazarak ekledim.

Polis Debby'nin ve Dr.Matthews'in olduğu sadece son sahneler tamamen ingilizce, el ile ekleyebilirdim ama gerçekten uğraş istiyor. Grup halinde çalışanlar var ise onların kolaylıkla çeviriyi devam ettirebileceğini düşünüyorum.

zodyakii

Newbie
Jan 11, 2019
16
0
Tamamının çevirisi hiç bir dil desteğinde yok maalesef. Keşke dil dosyasında metinler yer alsa da çevirsem. Oyunlarda bir sistem var (if ve else kodları) dil dosyasında çeviri yoksa otomatik ingilizce olarak algılıyor. Dediğim gibi diğer dillerdeki tüm metinleri ekleyip çevirdim, ek olarak diğer dillerde olmayan ve kendim denk geldiğim ingilizce metinleri de kendim yazarak ekledim.

Polis Debby'nin ve Dr.Matthews'in olduğu sadece son sahneler tamamen ingilizce, el ile ekleyebilirdim ama gerçekten uğraş istiyor. Grup halinde çalışanlar var ise onların kolaylıkla çeviriyi devam ettirebileceğini düşünüyorum.
anlıyorum :D emeğin için teşekkürler :D kolay gelsin

dllxmatcher

Newbie
Mar 18, 2019
43
22
Çeviri yapmak isteyenler için işe yarar bir program RPYC dosyalarından RPY ayıklamak için, kullanımı gayet basit. Exeyi açın RPYC lerin bulunduğu klasörü seçin seçin bu kadar.

A useful program for those who want to translate renpy games. It is used to extract the file RPY from RPYC file, it is very simple to use. Open Exe file then Select the folder where RPYCs are located, select it... thats it.

• Like
Reactions: 19Castiel23

RedWhite

Member
Modder
Game Developer
Mar 4, 2018
308
1,047
Yapmış olduğunuz çeviriler tam olarak bitmedi ise bizimle paylaşabilirsiniz. Paylaşım sonrası takım bölümünde isim etiketi alırsınız. Yapılan çeviriler oyunların konularına eklenmektedir. Verdiğiniz emek bir çok kişiye hitap edebilir. Sunucumuza gelip bizimle iletişime geçmeniz yeterli.

• Like
Reactions: Deniz Çınar

lolinka

Newbie
May 20, 2018
18
5
beyler merhaba.
çeviri konusunda organize olduğunuzun farkına varmamıştım. 2 senedir takılıyorum bu forumda, bütün oyunların çevirilerini yapabilecek seviyede ingilizcem var. yardıma ihtiyacınız olursa iletişime geçin lütfen. yardım etmekten zevk duyarım. topluluk falan varsa da katılabilirim.

RedWhite

Member
Modder
Game Developer
Mar 4, 2018
308
1,047
Merhaba ekibimize katılabilirsin daha detaylı iletişim için sunucumuza gir ve bana mesaj at :)