None Turkish Translator

ByGuvnor

Newbie
Aug 30, 2018
43
108
Merhaba arkadaşlar kısa süre önce çeviri işlere son vermiştim. Eğitim için yurt dışına çıkmam gerekiyordu. Bu süreçte hazırladığım yamaları RedWhite ekibine teslim ettim ve kontrolü onlara aittir. Ne yazık ki yakın zamanda My Cute Roommate yaması hakkında tatsız bir olay yaşanmış. Sizden ricam böyle konularda RedWhite ve bana mesaj atarak bilgi almanız. Ortada bir emek hırsızlığı varsa bunu sizin engellemeniz gerekiyor. Biliyorum Türkçe oyun oynamak istiyorsunuz ama zaten RedWhite ekibinden rica ettiğinizde en yakın süreçte yamayı sizler için hazırlıyorlar. Tekrardan hatırlatmak istiyorum hazırladığım tüm yamalar RedWhite ekibine aittir izinsiz değiştirmesi, kullanılması, paylaşılması pek etik değildir, böyle bir durumla karşılaştığınızda bize bildirmenizi rica ediyorum. İyi forumlar, iyi oyunlar...

ByGuvnor

Newbie
Aug 30, 2018
43
108
Yapacağın işin amk hani lan nerede çeviri?
Neden saygısızlık yapıyorsun? Çevirmenler siz Türkçe oyun oynayabilesiniz diye hayatlarından zaman ayırıyor emek harcıyor ve karşılığı bu mu? İsterse yamayı hazırlar kendi oynar yayınlamaz, isterse yayınlar. Lütfen bu saygısızlığı bir kenara bırakıp arkadaşlardan özür dilemeni ve mesajı silmeni rica ediyorum?

• Like
Reactions: Metha37

hseigin

The Indomitable
Game Developer
May 18, 2019
57
321
Merhaba arkadaşlar,

Ben de kendi projemi geliştirmekteyim; bayram sonrası için haftalık "lore" mesajları paylaşacağım, İngilizce bilgim fena değil ancak proof-reading yapabilecek ve/veya oyunun görselleri hakkında feedback sağlayabilecek arkadaşları başlığıma ve mesaj kutuma beklerim.

Assetleri kendim sıfırdan tasarladığım ve geliştirme sürecine 16 Mayıs 2019 itibariyle başladığım için şu an için ortada çok fazla birşey yok. Gerek şu ana kadar yayınladığım "asset preview" renderlar, gerek oyunun geliştirme sürecine yönelik takip ve sorularınız için bu mesajı burayı bırakıyorum.

Oyunun başlığına ve deviantart sayfama imza kısmındaki linklerden ulaşabilirsiniz. An itibariyle 5 adet asset görüntüsü ve oyunun geliştirme yol haritası ilgili başlıkta mevcuttur.

İlginize teşekkür ederim,
Hseigin

dllxmatcher

Newbie
Mar 18, 2019
43
22
Merhaba arkadaşlar,

Ben de kendi projemi geliştirmekteyim; bayram sonrası için haftalık "lore" mesajları paylaşacağım, İngilizce bilgim fena değil ancak proof-reading yapabilecek ve/veya oyunun görselleri hakkında feedback sağlayabilecek arkadaşları başlığıma ve mesaj kutuma beklerim.

Assetleri kendim sıfırdan tasarladığım ve geliştirme sürecine 16 Mayıs 2019 itibariyle başladığım için şu an için ortada çok fazla birşey yok. Gerek şu ana kadar yayınladığım "asset preview" renderlar, gerek oyunun geliştirme sürecine yönelik takip ve sorularınız için bu mesajı burayı bırakıyorum.

Oyunun başlığına ve deviantart sayfama imza kısmındaki linklerden ulaşabilirsiniz. An itibariyle 5 adet asset görüntüsü ve oyunun geliştirme yol haritası ilgili başlıkta mevcuttur.

İlginize teşekkür ederim,
Hseigin
Bu işe girişmiş olman güzel bir haber, nede olsa bu tarz şeylere ilgi duyan fazla Türk geliştirici yok. Bir de renderları hangi 3D programıyla hazırlıyorsun? Şimdiden projen'de başarılar..

• Like
Reactions: hseigin

hseigin

The Indomitable
Game Developer
May 18, 2019
57
321
Bu işe girişmiş olman güzel bir haber, nede olsa bu tarz şeylere ilgi duyan fazla Türk geliştirici yok. Bir de renderları hangi 3D programıyla hazırlıyorsun? Şimdiden projen'de başarılar..
Renderları Blender Cycles ile hazırlıyorum, tasarımları da Blender'da yapıyorum. Haftaya kadar ilk bölgeyi tamamlayıp güzel bir render paylaşacağım. İyi dilekerin için teşekkürler. :) WIP: devdiary3.png

Last edited:

olympics33

New Member
May 26, 2019
5
0
beyler uzun siyah tırnak seven var mı benim gibi ve bu tarz içeriği bulunan oyun varsa paylaşır mısınız ?

Quardiex

New Member
Apr 25, 2019
12
0
Merhabalar
My_cute_roommate oyununda store alış veriş panosu açıldığında hangisini seçersem hata veriyor.
tv bastığımdada hata alıyorum acaba bilen varmı nedenini??
oyunu 2 kez farklı yerlerden indirmeme rağmen sorun halen devam etmekte.
yardımınız için şimdiden teşekkürler.

Quardiex

New Member
Apr 25, 2019
12
0
Merhabalar
My_cute_roommate oyununda store alış veriş panosu açıldığında hangisini seçersem hata veriyor.

hata
I'm sorry, but an uncaught exception occurred.

While running game code:
File "game/storeinit.rpy", line 262, in <module>
NameError: name 'categ' is not defined

-- Full Traceback ------------------------------------------------------------

Full traceback:
File "game/storeinit.rpyc", line 262, in script
File "C:\Users\pc\Desktop\My_cute_roommate-1.3.0ex-win\renpy\ast.py", line 896, in execute
renpy.python.py_exec_bytecode(self.code.bytecode, self.hide, store=self.store)
File "C:\Users\pc\Desktop\My_cute_roommate-1.3.0ex-win\renpy\python.py", line 1929, in py_exec_bytecode
exec bytecode in globals, locals

psyche22

New Member
Nov 5, 2018
12
4
Merhabalar

hata
I'm sorry, but an uncaught exception occurred.

While running game code:

-- Full Traceback ------------------------------------------------------------

Full traceback:
File "game/storeinit.rpyc", line 262, in script
File "C:\Users\pc\Desktop\My_cute_roommate-1.3.0ex-win\renpy\ast.py", line 896, in execute
renpy.python.py_exec_bytecode(self.code.bytecode, self.hide, store=self.store)
File "C:\Users\pc\Desktop\My_cute_roommate-1.3.0ex-win\renpy\python.py", line 1929, in py_exec_bytecode
exec bytecode in globals, locals
eğer oyunu türkçe yamayla oynuyorsan hata alırsın, türkçe yamada hatalar mevcut.